Blog

Met trots introduceren we Den Nachtegael, een prachtig Belgisch wijndomein gelegen tussen de glooiende West-Vlaamse landschappen van Zonnebeke en Langemark. Dit 15 hectare grote domein combineert respect voor historiek en terroir met vakmanschap, wat resulteert in wijnen van uitzonderlijke kwaliteit. Oprichter Dirk Syx verliet zijn eerdere carrière om zijn droom te realiseren en plantte in 2018 zijn eerste wijnstokken. Zijn inspanningen werden beloond, onder andere deze zomer met de Gault & Millau-prijs voor de Chardonnay Noëlla Barrique 2022.
Het wijndomein is zeker een bezoek waard. Er is een mooie feestzaal, een proefkelder, en je kan er zien hoe Dirk een volledig geautomatiseerd systeem op poten heeft gezet waar menig wijnbouwer van droomt. Tijdens ons bezoek in mei dit jaar kregen we een mooie degustatie van hun mousserende en stille wijnen. We hebben vier wijnen geselecteerd voor ons assortiment.
Dorothea Riesling – Elegant en fris, perfect voor liefhebbers van subtiele zuren.
Beatrice Bacchus – Een aromatische wijn met een delicate florale toets.
August Acolon – Kruidig met zachte tannines, een heerlijke rode wijn. Serveren bij gebakken rosbief, stevige gerechten, wildgerechten tijdens jachtseizoen.
Noëlla Chardonnay Barrique – De bekroonde houtgelagerde chardonnay, met aroma’s van appel, hazelnoot en kruiden, prachtige diepgang en balans.
Kom Den Nachtegael proeven tijdens onze wine tasting op 16 november!
We nodigen u graag uit om Dirk Syx persoonlijk te ontmoeten en zijn wijnen te proeven op zaterdag 16 november van 11u tot 19u in onze winkel. Ontdek het verhaal achter Den Nachtegael en ervaar zelf de finesse van Belgische wijnen.
SCHRIJF JE IN VOOR ONZE WINE TASTING!
Delen:
Gelijkaardige berichten

Een nieuw hoofdstuk voor De Moor: de werken zijn gestart! 🏗️🍷
Een nieuw hoofdstuk voor De Moor: de werken zijn gestart! 🏗️🍷 Het is zover: Onze verbouwing is officieel van start

Nieuw: Château de la Commanderie 2023
Château de la Commanderie 2023 Lalande-de-Pomerol De klassieker keert terug: een nieuw etiket, een nog betere wijn In 2019 namen Karine

Maak van Valentijn een schot in de roos! 🎯💘
Liefde gaat door de maag… maar ook door een goed gekozen cadeau! Valentijnsdag staat voor de deur, en wij helpen

Gelukkig Nieuwjaar van Team De Moor!
Beste klant, Wij wensen jullie een sprankelend, bubbelend, borrelend 2025! We kijken met enthousiasme uit naar alles wat het nieuwe jaar ons

Ontdek onze favoriete champagnes voor de eindejaarsperiode
Oudejaarsavond nadert snel. En wat hoort er hoe dan ook bij deze periode? Champagne! Dit bruisende drankje is een echte

Last minute christmas shopping – aangepaste openingsuren! 🎄
Ben je last minute nog op zoek naar een fantastisch cadeau of die ene finishing touch voor je kerstdiner? Geen paniek!